Východní pobřeží ostrova Rhodos

Lázně Kallithea, poklidný záliv s písečnými plážemi leží 10 km jižně od Rhodu. Dobře se tu potápí se šnorchlem. Lázně navštívil i Hippokrates, který pobýval na rodném ostrově Kos, aby si nabral léčivou vodu. Jinak jsou ale lázeňské budovy zchátralé a nevyužívané.

[../odkazy/8.html]

Na východním pobřeží jsou zajímavé vesničky Asgourou, Koskinou a rozrůstající se letovisko Faliraki s dlouhými písečnými plážemi. V Afantou je jediné golfové hřiště, místní obyvatelé pěstují meruňky a tkají látky. V okolí Kolímbia se rozrůstají nové hotely a vede tu dlouhý bulvár stíněný eukalyptem. Epta Piges - Sedm pramenů, je místo s překrásnou přírodou. Můžete se projít po turistické stezce. Prameny napájejí umělý vodopád. Tsambíka je vesnice s docela klidnými plážemi. Jedna ze středověkých pevností stojí v Archangelos. Jsou tu výborní obuvníci, kteří vám ušijí vysoké kožené boty na míru, máte-li dost času. Rybářská vecnice Charáki se také postupně rozrůstá o nové hotely a restaurace. Hrad Feráklos sloužil rytířům jako vězení pro válečné zajatce. Další přímořská střediska jsou Lardos a Pefkos.

Komentáře k této stránce - východní pobřeží Rhodosu na diskusním webu najih.cz

 

Základní údaje - Ubytování - Dovolená na Rhodosu - Jídlo a pití - Historie Rhodosu - Cestování a doprava - Město Rhodos - Západní pobřeží - Východní pobřeží - Lindos - Fotky - Odkazy - Kontakt