Ubytování na Rhodosu

Na Rhodosu najdete hotely, penziony, apartmány a studia označovaná běžným systémem hvězdiček. Všechny legální ubytovací kapacity podléhají úředním kontrolám, ale neznamená to nutně, že co je dražší, je lepší. Také se můžete ubytovat v neoficiálním levnějším bydlení. Cena se například odvozuje od toho, jestli domek prošel kolaudací, či nikoli. To se pozná jednoduše. Nezkolaudovanému domu trčí ze střechy dráty a to schválně, protože majitel platí menší poplatky a daně.  Někteří lidé ale tvrdí, že toto poznávací znamení je mýtus, nevím.

Mimo hlavní sezónu jsou ceny o 30% až 50% nižší. Hlavní sezóna je tak od začátku června do konce září. Pokud nejedete s cestovkou, můžete zkusit i smlouvat. Dvoulůžkové pokoje se pohybují od 30 € do 60 € na noc (pro dva). Ceny za jednolůžkový pokoj jsou relativně vysoké. Když se rozhodnete používat dvoulůžkový pokoj jako jednolůžkový, moc si nepomůžete. Zaplatíte téměř jako za dvě lůžka.

Pokud chcete klidnější dovolenou, hotel si nevybírejte. Bývají na hlučných místech blízko silnice a zábavních podniků. Raději zvolte menší penzion na osamělejším místě. Jestliže si můžete vybrat ubytování bez snídaně, respektive bez polopenze, raději tak učiňte. Jídlo bývá v hotelu drahé a mnohem chudší, než vám nabídnou v restauracích a tavernách.

Komentáře k této stránce - ubytování na Rhodosu na diskusním webu najih.cz

Základní údaje - Ubytování - Dovolená na Rhodosu - Jídlo a pití - Historie Rhodosu - Cestování a doprava - Město Rhodos - Západní pobřeží - Východní pobřeží - Lindos - Fotky - Odkazy - Kontakt