Ubytování na Rhodosu

Na Rhodosu najdete hotely, penziony, apartmány a studia označovaná běžným systémem hvězdiček. Všechny legální ubytovací kapacity podléhají úředním kontrolám, ale neznamená to nutně, že co je dražší, je lepší. Také se můžete ubytovat v neoficiálním levnějším bydlení. Cena se například odvozuje od toho, jestli domek prošel kolaudací, či nikoli. To se pozná jednoduše. Nezkolaudovanému domu trčí ze střechy dráty a to schválně, protože majitel platí menší poplatky a daně.  Někteří lidé ale tvrdí, že toto poznávací znamení je mýtus, nevím.

Mimo hlavní sezónu jsou ceny o 30% až 50% nižší. Hlavní sezóna je tak od začátku června do konce září. Pokud nejedete s cestovkou, můžete zkusit i smlouvat. Dvoulůžkové pokoje se pohybují od 30 € do 60 € na noc (pro dva). Ceny za jednolůžkový pokoj jsou relativně vysoké. Když se rozhodnete používat dvoulůžkový pokoj jako jednolůžkový, moc si nepomůžete. Zaplatíte téměř jako za dvě lůžka.

[../odkazy/5.html]

Pokud chcete klidnější dovolenou, hotel si nevybírejte. Bývají na hlučných místech blízko silnice a zábavních podniků. Raději zvolte menší penzion na osamělejším místě. Jestliže si můžete vybrat ubytování bez snídaně, respektive bez polopenze, raději tak učiňte. Jídlo bývá v hotelu drahé a mnohem chudší, než vám nabídnou v restauracích a tavernách.

Komentáře k této stránce - ubytování na Rhodosu na diskusním webu najih.cz

Základní údaje - Ubytování - Dovolená na Rhodosu - Jídlo a pití - Historie Rhodosu - Cestování a doprava - Město Rhodos - Západní pobřeží - Východní pobřeží - Lindos - Fotky - Odkazy - Kontakt