Cestování po Rhodosu

Na ostrově je rozhodně mnoho k vidění. Díky pestré historii tu najdete hodně zajímavých památek z různých dob. Abyste se k těm méně turisticky navštěvovaným dostali, budete potřebovat auto, nebo skútr, jinak se k nim nedostanete. Na Rhodosu najdete více zajímavých míst než na většině řeckých ostrovů.

Auto či skútr z půjčovny

Půjčení skútru je oproti autu samozřejmě levnější, bývá to kolem 10 EUR na den. Pokud se rozhodnete pro skútr, počítejte se tím, že by v kopcích a na příkře šplhajících silničkách mohl mít trochu problém. Má to ovšem svou atmosféru. Nezapomeňte, že helma je zde povinná. Nikdy sice neuvidíte Řeka na motorce v helmě, ale policie na ostrově nespí a turistu s plnou peněženkou bezpečně pozná. Motorky i auta z půjčoven bývají ve slušném stavu. Dokonce si s nimi můžete občas dovolit sjet ze silnice na cestu, kterou často musíte zdolat, abyste se dostali ke zvolenému cíli. Vypůjčený dopravní prostředek bývá pojištěný. Vrací se vždy s obdobným obsahem nádrže, jako vám byl zapůjčen. Počítejte s tím, že na jihu ostrova je velmi málo benzínek.

Thassos v Řecku Zelený ostrov v egejském moři nedaleko pevniny.

Samos Nepříliš známý řecký ostrov u tureckého pobřeží.

Taxi nebo autobus

Nechcete-li řídit, zavolejte si taxi. Doveze vás všude, ale je poněkud dražší. Po hlavních silnicích k nejnavštěvovanějším místům jezdí také autobus. Na menších zastávkách však chybí jízdní řády, ale časem jistě něco přijede. Pro jistotu na autobus mávněte, ať máte jistotu, že zastaví. Cena je přijatelná, technický stav autobusů taky. Možná se podivíte a pobavíte nad tím, že řidič v jedné vesnici nakoupí chleba, v druhé zase dodá do obchodu čerstvé ryby, nebo prohodí kus řeči se známými a příbuznými. Když by náhodou dostal žízeň, nepatrně změní trasu cesty a dojede si k blízkému léčivému prameni. Není kam spěchat, hlavně že je pohoda.

Komentáře k této stránce - cestování po Rhodosu na diskusním webu najih.cz

Základní údaje - Ubytování - Dovolená na Rhodosu - Jídlo a pití - Historie Rhodosu - Cestování a doprava - Město Rhodos - Západní pobřeží - Východní pobřeží - Lindos - Fotky - Odkazy - Kontakt